Páskovače

Páskovač je mechanické nářadí určené pro páskování plastovými, textilními nebo ocelovými páskami. Nabízíme kvalitní a cenově dostupné páskovače k fixaci produktů či palet.

Ruční mechanické páskovače

Ruční mechanické páskovače, též označovány jako napínáky, upínáky, vazače nebo vazačky, jsou určené pro páskování vázacími páskami zejména pro malé a střední provozy, zásilkový prodej, mobilní balící pracoviště nebo pro pracoviště, kde nelze využít napájení ze sítě. Využívají plastové vázací pásky, a to polypropylenovou PP nebo PET polyestervou pásku. Páskování spočívá v obepnutí předmětu páskou, utáhnutí pásku napínákem a spojení pásku pomocí deformace spony kleštěmi. Páskovače pro textilní pásky jsou určené pro páskování textilní PES polyesterovou páskou s použitím samosvěrné spony. Páskování spočívá v obepnutí předmětu vázací PES páskou, provlečení pásky drátěnou samosvěrnou sponou a utáhnutí pákovým napínákem do požadovaného napětí. Páskování kovovými, převážně ocelovými pásky, spočívá v obepnutí pásky kolem předmětu, utáhnutí pomocí pákového napínáku a spojení pomocí deformace kovové spony kleštěmi. Pro upínání a spojování pásky jsou velmi výhodné kombinované páskovače, které spojují funkci utahování a spojování pásky a není tedy zapotřebí žádné další vázací nářadí.

Ruční akumulátorové páskovače

Ruční akumulátorové páskovače, označovány také jako AKU páskovače nebo AKU páskovačky, jsou bateriově poháněné páskovací strojky a jsou vhodné pro velké kapacity, vícesměnný provoz nebo mobilní pracoviště, kde není dostupné napájení ze sítě. Využívají se především pro plastové pásky a díky využití baterie pásky samy utáhnou a spojí svárem.

Ruční pneumatické páskovače

Ruční pneumatické páskovače, označovány také jako PNEU páskovačky nebo PNEU páskovací strojky, určené převážně pro ocelové pásky jsou vhodné pro páskování v těžkých hutnických provozech či skladech materiálu. Pneumatické páskovače upínají pásku kolem předmětu a spojují pomocí spony či bez spony průsekem.

Páskovací stroje na produkty

Páskovací stroje na produkty, vázací stroje nebo také stolní páskovače jsou zařízení, která rychle a účinně spojí vázací pásku a tím vytvoří fixní svazek. Dělí se dle stupně automatizace na poloautomatické páskovací stroje většinou bez zaváděcího rámu a automatické páskovací stroje se zaváděcím neboli nastřelovacím rámem. Poloautomatické páskovací stroje nejsou limitovány velikostí nastřelovacího rámu a díky tomu zapáskují jakýkoli předmět, který lze umístit na pracovní desku stroje. Pro zapáskování je potřeba obsluhy, která obepne páskovaný předmět a zavede pásku do páskovacího stroje. Oproti tomu automatické páskovací stroje, nepotřebují obsluhu a pásku zavedou kolem předmětu automaticky a spojí svárem.

Páskovací stroje na palety

Páskovací stroje na palety jsou páskovací zařízení přizpůsobené pro páskování objemných produktů či paletizovaného zboží. Zařízení zavede vázací pásku pod paletou a obepne ji ve vertikálním či horizontálním směru a spojí pásku svárem. Tyto stroje se dělí podle stupně automatizace na poloautomatické, které potřebují obsluhu pro zavádění pásky kolem produktu a automatické. Automatické páskovače, jež páskují ve vertikálním směru dělíme na stroje s horním svárem a stroje s bočním svařovacím agregátem. Stroje s horním svárem slouží pro páskování zboží na paletách, kde je vyžadováno lisování nebo křížové páskování více úvazky. Stroje s bočním svárem pak naleznou uplatnění především při páskování palet paralelními úvazky a v prostorově stísněných podmínkách. Automatické horizontální páskovačky umí páskovat nejen palety, ale také jednotlivé vrstvy zboží (např. páskování vrstev dlažby před paletizací).

kontakt

Zaujaly Vás naše Páskovače?

Zanechte nám na sebe kontakt a my Vám zítra zavoláme.

3 620
nových obalů vymyslíme každý rok
1 856
vyřízených objednávek ročně
4 537
vyrobených obalů denně
nápadů jak zabalit Váš produkt